

Беатрис Спасова - Отличник на випуск 2021
16 години, в които бях част от голямото семейство на “Малкият принц”.
Не мога да повярвам колко бързо и неусетно минаха тези 16 години. Винаги ще помня първия ден от детската градина и първия си учебен ден. Помня всички мои учители, които са ми преподавали през всичките тези години. От всеки един от тях научих по нещо. Не мисля, че съм имала учител, с когото не съм се разбирала. И тук е моментът да спомена учител Емо, който изключително много уважавам, както и учителка Поли, учителка Рачи, учителка Ани Джурова - при Вас всички ученици се чувстват по-свободни да изразят емоциите си. Обичах вашите часове най-много. Изключително хубави спомени имам от Илияна Славова, моят първи класен ръководител, учителка Йорданка Стефанова, която завинаги ще остане в сърцето ми, учителките по английски, френски, руски, физика, география.. А моят последен гласен ръководител г-жа Юлия Маркова, която аз много ценя и уважавам, винаги е била готова да ми помогне, винаги ме е подкрепяла и винаги е споделяла моите радости. Всички Вас много Ви обичам! Искам сърдечно да Ви благодаря, затова, че бяхте моето второ семейство през всичките тези години. Благодаря Ви, че винаги сте ме подкрепяли, разбирали, съпътствали и помагали. Благодаря Ви, че ми помогнахте да се изградя като личност!
Успявах успешно да съчетавам училището обучение и интензивните спортни тренировки и състезания, въпреки че ми беше изключително трудно. Не исках да се лишавам от нито едно от двете, затова винаги съм била изключително упорита и никога не съм се отказвала пред трудностите. Налагало се е да отсъствам много от училище, но с подкрепата и разбирането на учителите, моите родители и старанието, което съм влагала, съм доволна от постигнатите резултати.
Тренирам тенис от 5 годишна. Започнах като на шега, а се оказа моята най-голяма мечта. Обичам тениса повече от всичко. През годините се превърна в моя страст. Спорът изгради моя характер. За тези 15 години съм участвала в много състезания. Взимала съм участие в европейски първенства, бях избрана да представя България на Младежките Олимпийски игри през 2017 година, заради спечелените ми първи места от проведените турнири в България, което е едно от най-големите ми и престижни участия. Зад всеки един мой успех, зад всяка една купа и зад всеки един медал, съм вложила изключително много труд, амбиция, вяра и кураж, за да ставам все по-добра в това, което най-много обичам. В последните 3 години започнах да играя професионални женски турнири в чужбина, благодарение на които трупам много опит и развивам своя потенциал.
Моят брат Даниъл също е част от семейството на Малкият принц от детската градина. Той също тренира тенис и успехите му до момента не са малко. Аз силно вярвам, че един ден той ще развие таланта си и ще постигне най-голямата си мечта да играе в турнир от Големия шлем. Той спечели поредица от турнири в България, които му позволиха да се класира за мастърсите в Рим и Монте Карло, на които той постигна впечатляващи резултати.
Ще продължавам още повече да тренирам и да се развивам в спортната сфера, като междувременно реших да продължа образованието си в България и ще запиша психология в Националната спортна академия. Тя би помогнала и на мен самата, тъй като в спорта психическото и физическото натоварване е много тежко и искам да намеря начин да възстановявам душевното си равновесие.
Щастлива съм, че родителите ми винаги са ме подкрепяли и са били моята опора, защото без тях успехите ми нямаше да бъдат толкова ценни.
Бих искала, най-сърдечно да благодаря на г-жа Татяна Петрова за нейното топло и позитивно отношение към мен, за нейната вяра в мен и за непрестанната духовна подкрепа. Много от учениците, завършили IT Гимназия Екзюпери, които са се развивали и в много други сфери, са пример за това, че Вие наистина създавате личности на успеха!
Leave a comment